תשלום מזונות ילדים הוא תשלום עבור ההוצאות הכרוכות בגידול הילדים. בדרך כלל, תשלום מזונות ילדים מוטל על הגבר ובית המשפט מחייב אותו לעמוד בתשלומים. אי עמידה בתשלום המזונות גוררת בדרך כלל הגשת תביעת מזונות כנגד הגבר, מצד האישה או מצד באי כוחה. הגשת התביעה עלולה לעורר קשיים אצל הגבר הנתבע, כולל הוצאת צווי הוצאה לפועל המחייבים אותו לקיים את תשלום המזונות במלואו. הפחתת מזונות לגבר מתבצעת רק במקרים מיוחדים, שבהם הגבר איננו מסוגל לעמוד בתשלומים שהושתו עליו. לחילופין, אם בני הזוג מקיימים משמורת משותפת עשויה להיות מוגשת בקשה להקטנה מזונות. מהי בדיוק תביעת מזונות? האם יש קשר בין גובה ההכנסה של כל אחד מבני הזוג לגובה דמי המונות? בשורות הבאות נשיב לשאלות הללו באופן ברור.

תביעת מזונות  

תשלום מזונות ילדים הינה חובתו של האב, ובכל הסכם גירושים, אם על פי היהדות ואם על פי דתות אחרות בישראל, יחויב האב בתשלום כאמור לעיל. תשלום מזונות ילדים איננו מותנה לא בגובה ההכנסה של בת הזוג ולא בשום הכנסה כספית אחרת שאיננה קשורה לגבר. למעשה, תביעת מזונות יכולה להיות מוגשת על ידי האישה, גם במקרים שבהם ההכנסה שלה גבוהה פי כעמה וכמה מזאת של הגבר. על פי דין ועל פי החוק, הגבר מחויב לזון את הילדים ולהעניק להם כל שביכולתו. מנגד, אם ההכנסות של הגבר עולות באופן משמעותי עם השנים, הוא עלול למצוא את עצמו נתון לתביעת מזונות מוגדלת.
 

חייגו עכשיו לפגישת ייעוץ

וניצור קשר בהקדם:

072-25-75-398

תשלום מזונות ילדים

בקשה להקטנת מזונות

אם הגדלת ההכנסה של הגבר עשויה לשמש עילה להגדלת מזונות, הרי שהקטנת מזונות היא עסק אחר לגמרי. הפחתת מזונות מתאפשרת אך ורק במקרים שהגבר איננו יכול, באופן אובייקטיבי, לשלם את המוטל עליו וגם לדאוג שיוותר בידיו הסכום המינימאלי הדרוש למחייתו. בקשה להקטנה מזונות יכולה להיות מוגשת גם במצב שבו שני בני הזוג מקיימים משמורת משותפת וחלק מהוצאות הטיפול בילדים נזקפות לחובת האב.

הפחתת מזונות

תשלום מזונות ילדים עשוי להיות מוסדר מראש במסגרת הסכמים שנחתמו מראש בין בני הזוג, עוד לפני הנישואין או במהלכם. תשלום מזונות ילדים נועד לאפשר לאם, שהילדים נותרים לרוב בחזקתה, לספק את כל הצרכים שלהם. בהתחשב במצב שבו ההכנסה של נשים בישראל נמוכה מזאת של הגברים, יש לא מעט היגיון בקביעה הזאת. מאם יש לך עניין בהגשת תביעת מזונות,  זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע המיומנים של משרד עורכי דין אלון סולומון יחזרו אלים בהקדם. אנו מטפלים במכלול הבקשות והתביעות, כולל גם הפחתת מזונות אם וכאשר הדבר נדרש או שהוא אפשרי.   
 
 


אלון סולומון
משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ
חייגו 072-25-75-398
או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

אלון סולומון - משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ חייגו 072-25-75-398 או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

 

טלפון: 072-25-75-398  |  פקס: 03-6935202  |  דוא"ל:  office@a-solomon.com

משרד ראשי: תל אביב ממוקם במגדל המוזיאון, ברקוביץ' 4  | משרד ירושלים - קריית המדע 3, הר חוצבים