תביעת כתובה הינה תביעה המוגשת על ידי בת זוג, כנגד בן הזוג שממנו התגרשה או שבני הזוג מצויים בהליכי גירושין. תביעת כתובה פירושה, פשוטו כמשמעו, תביעת מבן הזוג למלא את ההתחייבות שלו כלפי האישה שאותה קידש לו בטקס הנישואין. אף שרבים רואים את הכתובה רק כמעין מסמך ארכאי שאין לו שיניים, הרי שלא אחת קרה שבני זוג נתבעו, וחויבו לקיים את הכתובה כלשונה. מנגד, תביעת ידועים בציבור איננה מסתמכת על כתובה, אלא על הסכם שנחתם בין הצדדים. לחילופין, ידועים בציבור יכולים לתבוע חלק בירושת בן הזוג האחר, אם יוכיחו את היותם ידועים בציבור. תביעת אבהות, לעומת זאת, טעונה לרוב הוכחה, במיוחד אם בני הזוג שהביאו ילד לעולם לא היו נשואים.

תביעת ידועים בציבור

תביעת כתובה מסתמכת, כאמור, על הכתובה שאותה כתב בן הזוג לאשתו לפני טקס הקידושין היהודי. עם תום הקראת הכתובה, נמסר המסמך למשמרת אצל משפחת הכלה. זאת, במטרה להיפרע מבן הזוג אם וכאשר יגיעו הנישואין למבוי סתום ולא ניתן יהיה להמשיך אותם. תביעת כתובה זוכה, כאמור, לעדנה בשנים האחרונות. זאת לאחר תקופה ארוכה שבה נמנעו נשים גרושות או המצויות בהליכי גירושין, לנצל את המסמך הזה. מנגד, גברים רבים מגישים כיום תביעת אבהות כנגד נשים שאיתן הם קיימו חיי אישות ללא נישואין. 

חייגו עכשיו לפגישת ייעוץ

וניצור קשר בהקדם:

072-25-75-398

תביעת כתובה

תביעת אבהות  

הפתיחות ביחסים בעידן המודרני מזמנת אפשרות לשני הצדדים לממש את הרצונות והצרכים שלהם, דבר שלא היה נהוג עד לפני כשני עשורים. על אותו משקל, נשים רבות מגישות תביעת גירושין, אף שבעבר מרבית התביעות הוגשו על ידי דברים ותביעות של נשים היו עשויות להידחות.תביעת אבהות מוגשת בשנים האחרונות בתדירות גוברת והולכת. הפתיחות הגדולה יותר ביחסים בין המינים הביאה לכדי כך שנשים רבות מעדיפות להביא ילד לעולם בלא מעורבות של גבר בחייהן. עם זאת, גברים שמגלים שיש להם ילד, מעוניינים לקחת חלק בגידול שלו. התביעות כאמור הן חלק משינויים מרחיקי לכת במבנה המשפחתי, המתרחשים בשנים האחרונות. מנגד, ואולי דווקא בגלל השינויים כאמור, מאשרים בתי משפט אזרחיים ורבניים כאחר תביעת כתובה, שהבסיס שלה הוא הכתובה שניתנה, לעיתים קרובות כלאחר יד ורק למען הרושם, על ידי הגבר.

תביעת גירושין

תביעת כתובה מעגנת הלכה למעשה, את המחויבות של כותב הכתובה להסכם שעליו הוא חתום. מדובר למעשה בהסכם משפטי לכל דבר, שבת הזוג יכולה להגיש בעטיו תביעה כספית מוצדקת.  אם יש לכם עניין בהגשת תביעת ידועים בציבור, תביעת גירושין או תביעת כתובה, זה המקום הנכון עבורכם. משרד עורכי דין אלון סולומון מתמחה בתחום הסכמי הנישואין ותביעות גירושין מזה שנים רבות. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד ראשון לתביעה שתישא תוצאות.
 


אלון סולומון
משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ
חייגו 072-25-75-398
או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

אלון סולומון - משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ חייגו 072-25-75-398 או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

 

טלפון: 072-25-75-398  |  פקס: 03-6935202  |  דוא"ל:  office@a-solomon.com

משרד ראשי: תל אביב ממוקם במגדל המוזיאון, ברקוביץ' 4  | משרד ירושלים - קריית המדע 3, הר חוצבים