משמורת

במקרים בהם הורים לילדים קטינים מחליטים להתגרש, הליך הגירושין כולל מגוון נושאים רחב אשר אחד המהותיים שבהם הוא מי יקבל משמורת על הילדים והאם תיקבע משמורת משותפת.

תחום משמורת כולל כמה היבטים קריטיים הנוגעים להמשך גידול הילדים לאחר הגירושין בהם: היכן יתגוררו הילדים, מי ידאג לצורכיהם, ומהי טובת הילדים מבחינת חלוקת השבוע בין ההורים? לצד המשבר הגדול אשר נלווה להליך גירושין ופירוק החבילה, כאשר מעורבים גם ילדים משותפים מתחת לגיל 18, יש צורך להחליט בנוגע למשמורת על הילדים ודמי המזונות שיש לשלם בעבורם.

משמורת יחיד ומשמורת משותפת

בשנים עברו, היה נהוג כי חזקת הגיל הרך עבור הילדים היא להתגורר עם אמם עד גיל 6. כיום מתחזקת מגמת משמורת משותפת אשר קובעת הורות משותפת וחלוקת האחריות ההורית בין האב והאם כבר מגיל צעיר.

חזקת הגיל הרך עודנה בתוקף, ובמקרים רבים עדיין נקבעת משמורת יחיד אשר במסגרתה אחד ההורים בלבד מקבל את המשמורת וברוב המקרים מדובר באם, כאשר האב זוכה להסדרי ראייה וזמני שהות.

לאחר הליך גירושים, זכויות האפוטרופסות על הילדים נותרת בידי שני ההורים גם לאחר הפרידה, הזכויות הללו מתייחסות להחלטות הנוגעות לחייהם של הילדים כגון ענייני חינוך, טיפול רפואי וכו'.

קביעת המשמורת מתייחסת למעשה להגדרת מקום המגורים הקבוע של הילדים עם כל ההשלכות הנלוות לקביעה זו.
 

חייגו עכשיו לפגישת ייעוץ

וניצור קשר בהקדם:

072-25-75-398

משמורת

חלוקת משמורת - הסכמה בין ההורים או פנייה לבית משפט

במידה וההורים מסכימים ביניהם בנושא המשמורת, הם יכולים להעלות את ההבנות על כתב ולהביא אותן לאישור של בית המשפט.

במידה ואין הסכמות משותפות, הרי שקביעת המשמורת תתקבל על ידי בית המשפט, כאשר לשני הצדדים עומדת הזכות להגיש תביעה למשמורת. משמורת משותפת מהווה כיום חלוקה הורית שכיחה ולצד זאת, ישנן יותר נשים אשר משתכרות באופן דומה או גבוה מזה של הגרוש.

שינויים אלה מביאים את בית המשפט לקביעת מזונות המבוססת גם על הכנסות האם וכן על חלוקת משמורת בין ההורים. לאחרונה התקבל פסק דין תקדימי בבית המשפט שעל פיו יחלקו ההורים את חובת המזונות באופן שוויוני במשמורת משותפת.

ייעוץ וליווי משפטי בתחום משמורת

עו"ד אלון סולומון הינו בעל התמחות וותק בתחומי דיני משפחה והמעמד האישי. משרדנו גאה להוביל את הטיפול בתחום דיני המשפחה ולהיות צעד אחד לפני האחרים וזאת בזכות צוות משפטנים בכיר ומומחה אשר מציב את הלקוח בראש סדר העדיפויות ועושה כל שנדרש על מנת להשיג בעבורו את התוצאות הרצויות לשביעות רצונו.

משרד עורכי דין אלון סולומון ישמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם ליווי וייעוץ משפטי מקצועי בתחום דיני משפחות ובפרט בנושא מזונות לשם הגעה להסכמה בין הצדדים במהירות וביעילות האפשרית.


 


אלון סולומון
משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ
חייגו 072-25-75-398
או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

אלון סולומון - משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ חייגו 072-25-75-398 או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

 

טלפון: 072-25-75-398  |  פקס: 03-6935202  |  דוא"ל:  office@a-solomon.com

משרד ראשי: תל אביב ממוקם במגדל המוזיאון, ברקוביץ' 4  | משרד ירושלים - קריית המדע 3, הר חוצבים