ירושות וצוואות

תחום ירושות וצוואות הינו נושא רחב ומסתעף הכולל חוקים רבים בתחום ולא אחת נגרמים סכסוכים משפחתיים בשל חוסר בהירות. מומחיות משפטית בתחום ירושות וצוואות נועדה לסייע במקרים בהם נוצרת מחלוקת ולהביא לפתרון המקובל על הצדדים.

על פי החוק, אדם יכול להחליט על רצונו לכתוב צוואה טרם מותו, כאשר מסמך הצוואה מפרט את כל מי שזכאי לקבל את עזבונו ורכושו של האדם לאחר פטירתו. במקרים בהם לא נכתבה צוואה, הרי שהרכוש יחולק ליורשים החוקיים שהינם: בן הזוג, הילדים והצאצאים וההורים וילדיהם. במקרה בו הנפטר אינו קבע מה יחולק ובאיזה אופן, הרי שינם כללים בחוק אשר מחליטים זאת בהתאם לחוקי בית המשפט.

חשיבות ייעוץ וליווי משפטי בתחום ירושות וצוואות

שירות וליווי משפטי בתחום ירושות וצוואות נדרש עבור מי שהינו בעל רכוש ומעוניין לכתוב צוואה עבור יורשיו. מטרת כתיבת הצוואה נועדה להעביר את הרכוש בצורה מסודרת וברורה וזאת על מנת שלא יווצרו סכסוכים ולא  יגיע הרכוש לגורמים שאינם מורשים לכך. ישנם מקרים בהם אדם מעוניין למסור את הירושה למישהו שאינו בן משפחתו והוא רשאי לעשות כן בצוואתו וזאת בכפוף לחתימה בפני עורך דין מוסמך.

כל צוואה אשר נכתבת חייבת להיות חתומה בידי עורך דין ירושות וצוואות, וזאת על מנת להעניק לה תוקף חוקי והוא זה שאחראי על ביצועה. יורשים אשר קרוב משפחתם נפטר והם מעוניינים לטפל בענייני הירושה באופן מסודר ולהבטיח את זכות הצוואה עליהם, יפנו לעורך דין מוסמך ומומחה בתחום וזאת לשם הבטחת קיום הצוואה במלואה וללא חריגות או חוסר יושר.

 

חייגו עכשיו לפגישת ייעוץ

וניצור קשר בהקדם:

072-25-75-398

ירושות וצוואות

קיום התוקף החוקי של הצוואה

במצבים בהם אדם נפטר ולא הותיר אחריו צוואה, הטיפול בנושא חייב להתבצע בידי עורך דין בהתאם לקביעה המופיעה בחוק, היורשים החוקיים נדרשים אף הם למלא אחר פסק הדין ולקבל אותו. לעתים אדם משאיר צוואה, אשר יש הטוענים כי היא אינה חוקית ומנסים לפרשה באופן מסוים.

במקרים אלה, ישנה חובה וחשיבות רבה לפנייה לליווי וייעוץ משפטי בידי עורך דין אשר אך ורק הוא רשאי לקבוע מה מגיע לכל יורש. צוואה היא מסמך בעל תוקף חוקי והיא חייבת להתקיים. כאשר הכנת הצוואה מבוצעת בסיוע של גורם משפטי מוסמך, הרי שניתן להבטיח כי כל התנאים הדרושים בחוק מתקיימים וכן עורך הדין יסייע בידי היורשים לבצע את מה שנאמר בצוואה.

משרד עו"ד אלון סולומון – צוות משפטנים מומחים לשירותכם

משרד עו"ד אלון סולומון מתמחה בתחום ירושות וצוואות וכולל צוות משפטים מומחים בדינים אלה. אנו מלווים את לקוחותינו באופן צמוד ומספקים להם ייעוץ משפטי מקצועי במטרה להקל על המהלך ולהבטיח את תוקפו החוקי.

משרד עורכי דין אלון סולומון ישמח לעמוד לשירותכם ולהעניק שירות מקצועי ואיכותי בתחום דיני משפחה, צוואות וירושות, המעמד האישי ועוד וכל זאת מתוך הקפדה על יחס אישי והשקעת כל המאמצים והכלים המשפטיים העומדים לרשותנו לשם הגעה לתוצאה הרצויה עבור כל לקוח.
 


אלון סולומון
משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ
חייגו 072-25-75-398
או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

אלון סולומון - משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ חייגו 072-25-75-398 או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

 

טלפון: 072-25-75-398  |  פקס: 03-6935202  |  דוא"ל:  office@a-solomon.com

משרד ראשי: תל אביב ממוקם במגדל המוזיאון, ברקוביץ' 4  | משרד ירושלים - קריית המדע 3, הר חוצבים