חלוקת רכוש מתבצעת כאשר בני זוג שהיו נשואים, או חיו יחד מתוקף הסכם אחר ביניהם, מתגרשים. חלוקת רכוש בין בני זוג הינה חלק בלתי נפרד מהליך הגירושים. למעשה, חלוקת הרכוש היא בדרך כלל אחת הבעיות העיקרית בכל גירושין והנושא העיקרי לוויכוחים בין בני הזוג. בעיות אפשריות נוספות הן הסדרי הראייה עם הילדים ותשלום מזונות. הדיונים בנושא חלוקת רכוש עוסקים בכלל הרכוש שנצבר במשותף, במשך התקופה שבני הזוג היו נשואים. זאת, גם אם נכללות בו קרנות או נאמנויות חו"ל או כל רכוש אחר שאיננו נמצא פיזית בתחומי מדינת ישראל. מהו הדין באשר לכלל הרכוש המשותף של בני הזוג? מה אומר החוק באשר לרכוש שכל אחד מבני הזוג הביא איתו לנישואין? מהי החשיבות של ביצוע בפני עו"ד הסכם ממון? בשורות הבאות נשיב לשאלות הללו בקצרה.

חלוקת רכוש בין בני זוג

חלוקת רכוש הוא, כאמור, תהליך שבו מתחלק כלל הרכוש המשותף בין בני הזוג. ככלל, הרכוש המשותף מתחלק בין בני הזוג שווה בשווה, בלא משוא פנים לאחד מבני הזוג. זאת, גם כאשר אחד מבני הזוג הוא בעל הכנסה הגבוהה באופן משמעותי מזאת של בן הזוג האחר. עם זאת, חלוקת רכוש בין בני זוג איננה כוללת ואיננה מתייחסת לרכוש שאחד מבני הזוג הביא איתו לנישואין. כשמדובר בדירת מגורים אחת או יותר השייכת לאחד מבני הזוג, הדירה אמנם תחזור אליו, אבל הפירות שהיא הניבה, קרי שכר הדירה וכל רכוש אחר שנצבר בזכותו, יתחלק בין הצדדים.

 

חייגו עכשיו לפגישת ייעוץ

וניצור קשר בהקדם:

072-25-75-398

חלוקת רכוש

עו"ד הסכם ממון

חלוקת רכוש היא עניין רגיש, ולפיכך יש להפקיד את הטיפול בנושא בידי אנשי מקצוע מיומנים. עם זאת, זוג שערך באמצעות עו"ד הסכם ממון, עשוי לגלות שההסכם הזה הוא אחת הפעולות הנכונות והחשובות ביותר עבור כל הצדדים. הסכם ממון הוא הסכם חלוקת רכוש בין בני זוג, שנערך ביניהם לפני שהחלו את חיי הנישואין שלהם. הסכם הממון עשוי לכלול את כלל הרכוש שכל אחד מבני הזוג הביא איתו לנישואין, והתייחסות לכלל הרכוש שנצבר בין השניים, כולל קרנות וכן נאמנויות חו"ל. ככל שהסכם חלוקת רכוש הוא מפורט יותר, כך התועלת שבצידו גבוהה יותר.

נאמנויות חו"ל

הסכם חלוקת רכוש כאמור לעיל עשוי לכלול את כלל הרכוש שנצבר יחד על ידי בני הזוג. כל רכוש שאיננו נזכר בהסכם, עשוי להיות מחולק בין הצדדים. אם יש לכם עניין בכתיבת הסכם ממון הכולל חלוקת רכוש, במקרה הצורך, זה המקום הנכון עבורכם. משרד עו"ד אלון סלומון ושו"ת מתמחה בכתיבה וניסוח של הסכמי ממון שישביעו את רצון כל הצדדים. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד חשוב בהשגת יחסי נישואין בריאים, המושתתים על הבנה הדדית, לכל הפחות בנושאי ממון ורכוש, כולל נאמנויות חו"ל וכל רכוש אחר.


 


אלון סולומון
משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ
חייגו 072-25-75-398
או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

אלון סולומון - משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ חייגו 072-25-75-398 או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

 

טלפון: 072-25-75-398  |  פקס: 03-6935202  |  דוא"ל:  office@a-solomon.com

משרד ראשי: תל אביב ממוקם במגדל המוזיאון, ברקוביץ' 4  | משרד ירושלים - קריית המדע 3, הר חוצבים