חישוב מזונות ילדים הוא חישוב הסכום הנדרש למחייתו של כל אחד מהילדים של זוג שהתגרש. זאת, בהתאם לכלל הקובע כי דמי מזונות ילדים  אמורים למנוע, או להפחית ככל האפשר, את הפגיעה באיכות החיים של הילדים כתוצאה מפירוק החבילה המשפחתית. האם יש דמי מזונות ילדים בסכום מינימאלי או שמדובר בקביעה פרטנית? מהי הדרך המקובלת לקבוע דמי מזונות ילדים שיהיו ריאליים? מה בין ההכנסה של ההורים לתשלומי המזונות לילדים? מהם מזונות זמניים? בשורות הבאות ניגע על קצה המזלג בנושא טעון ורגיש, המשפיע על חייהם של אלפי גרושים בישראל והילדים שלהם.

בקשה להגדלת מזונות

חישוב מזונות ילדים במדינת ישראל נמנה עם התחומים הראשיים בתחום הרחב של הגירושים.  הנושא נידון בדרך כלל בבתי משפט דתיים ורק במקרים מעטים מי שעוסקים בנושא אינם אנשי דת על פי המנהג והדין בישראל, מי שאחראי על מזונותיו של הילד הוא האב. הקביעה איננה מותנית בגובה ההכנסה של האם או במידת היכולת שלה לפרנס את עצמה ואת הילדים.

המשמעות הנגזרת העולה מהאמור לעיל בנושא חישוב מזונות ילדים, הינה שגם אם האישה מרוויחה שכר העולה על זה של הבעל, ואפילו אם היא נמצאת בתפקיד ניהולי משפיע, הדבר איננו משנה כלל וכלל לצורך הקביעה של מזונות זמניים. בשלב הבא מוגשת בקשה להגדלת מזונות. במרבית המקרים, האב צריך לשאת בנטל, בין אם הוא בנוי לכך ובין אם לא.

חייגו עכשיו לפגישת ייעוץ

וניצור קשר בהקדם:

072-25-75-398

חישוב מזונות ילדים

אמנם המחוקק מנסה, בחקיקה שיצאה לאור לאחרונה, ליצור מידה רבה יותר של שוויון – אבל הדבר איננו מסתייע תמיד כפי שכל הצדדים מעוניינים שיקרה.

מזונות זמניים

לא אחת קובע בית המשפט לענייני משפחה, חישוב מזונות ילדים המחייב תשלום מזונות זמניים שיעברו מאבי המשפחה לידי גרושתו. זאת, עוד בטרם נקבע גובה תשלום המזונות הקבוע שיושת על הבעל. דמי מזונות ילדים זמניים נקבעים בדרך כלל על פי ההתרשמות של השופט בבית המשפט ממכלול הנתונים שהובא לפתחו. על מנת להמחיש טוב יותר את הדברים – אם לבית המשפט מגיע מקרה כל שהוא של גירושין, שבהם אין הסכמה בין בני הזוג באשר לגובה המזונות שהבעל אחראי להם, הוא יקבע את המזונות הזמניים על פי המעמד הפיננסי של שני בני הזוג – כולל הוצאות החורגות ממה שהיה ניתן לחשוב.

דמי מזונות ילדים

בקשה להגדלת מזונות ניתנת להגשה, אם וכאשר משתנה מצבו הפיננסי של הבעל, או אם אירע שינוי קרדינאלי באחד הפרמטרים כאמור לעיל. אם יש לך צורך להבין באופן מעמיק יותר את הנושא של חישוב מזונות ילדים, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע של משרד אלון סולומון ישמחו לסייע סכל הנושאים. זאת, החל מחישוב דמי מזונות לילדים, וכלה בהגשת בקשה להגדלת מזונות.
 


אלון סולומון
משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ
חייגו 072-25-75-398
או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

אלון סולומון - משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ חייגו 072-25-75-398 או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

 

טלפון: 072-25-75-398  |  פקס: 03-6935202  |  דוא"ל:  office@a-solomon.com

משרד ראשי: תל אביב ממוקם במגדל המוזיאון, ברקוביץ' 4  | משרד ירושלים - קריית המדע 3, הר חוצבים