הקטנת מזונות פירושה למעשה הוא הקטנת הסכום המשולם בכל תקופה על ידי הבעל, תמורת האחזקה, החינוך והשיפור באורח החיים של הילדים. עם זאת, הקטנת מזונות כאמור לעיל איננה מתאפשרת, בדרך כלל. זאת, למעט מקרים חריגים מאד. הגדלת המזונות, לעומת זאת, עשויה להתרחש לעיתים קרובות, ולהעיק על התקציב החודשי של הגבה ולהשפיע לרעה על איכות החיים שלו. כיצד מתאפשר, אם בכלל, הקטנת סכום המזונות שהגבר משלם? אילו סיבות אפשריות ניתן למצוא על מנת להגיש בקשה להגדלת מזונות? מהן אמות המידה להגשת תביעת מזונות ילדים שיש לה סיכויים להצליח? כל התשובות – במאמר שלפניכם.

הגדלת מזונות

הקטנת מזונות הינה, כאמור, פעולה המקטינה את התשלום התקופתי שמעביר הבעל לשעבר לטובת ילדיו. הקטנה כאמור היא בלתי אפשרית כמעט. המצב היחידי שבו ניתן לבצע הקטנת מזונות היא אם וכאשר נפגעה, חלילה, ההכנסה של הבעל באופן משמעותי ואם בעקבות כך הבעל איננו יכול לעמוד בהוצאות שנקבעו לו ויש לבצע הקטנת מזונות. החוק מחייב להותיר בידי הבעל סכום שנקבע מעת לעת. הסכום נדרש לצורך ניהול חיים ברמה המינימאלית האפשרית.

כל סכום שהוא מעבר לאמור לעיל, יועבר למעשה לידי הגרושה שלו ולילדים. תביעה להגדלת מזונות עשויה, מנגד, להיות מוגשת במקרה שבו הבעל שיפר במידה ניכרת את ההכנסות שלו, ומסוגל בתנאים הדשים לספק שכר טוב יותר ותנאים טובים יותר לילדים. הגדלת מזונות תשמש לשיפור החינוך וההשכלה של הילדים או לעניינים רבים אחרים.

 

חייגו עכשיו לפגישת ייעוץ

וניצור קשר בהקדם:

072-25-75-398

הקטנת מזונות

תביעה להגדלת מזונות

תביעה להגדלת מזונות כדאי וראוי להגיש באמצעות עורך דין המתמחה בגירושין, ובנושא הגדלת מזונות בפרט. תביעת מזונות לילדים מוגשת ביחד עם חומרים רבים, שמהם עשויה להצטייר תמונה שונה על מצבו של הגבר מכפי שהוצגה על ידו או על ידי באי כוחו בעת הדיונים בבקשת המזונות כחלק מהליך הגירושין. לצורך העניין, אין צורך לממן חקירה מסובכת ורק רצוי למצוא את המסמכים הנדרשים.

תביעת מזונות ילדים

תביעת מזונות ילדים במגזר היהודי יכולה להיות מוגשת עד שהילדים יוצאים לכאורה מרשות הוריהם. עם זאת, במצבים מסוימים עלול הבעל להיות מחויב לילדים גם לאחר בגרותם, כפי שמאפשר האסלאם לילדים שהמשיכו את לימודיהם. ביהדות מתאפשרת הקטנת מזונות או תביעה להגדלת מזונות שעשויה להעיק על הגבר. אם יש לך עניין לבצע הקטנת מזונות לילדים, או מאידך להגיש תביעה להגדלת מזונות, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד חשוב מאד לקבלת שירות איכותי מהצוות המסור.

 


אלון סולומון
משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ
חייגו 072-25-75-398
או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

אלון סולומון - משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ חייגו 072-25-75-398 או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

 

טלפון: 072-25-75-398  |  פקס: 03-6935202  |  דוא"ל:  office@a-solomon.com

משרד ראשי: תל אביב ממוקם במגדל המוזיאון, ברקוביץ' 4  | משרד ירושלים - קריית המדע 3, הר חוצבים