הסכם ממון בין בני זוג הוא הסכם הכולל את יחסי הממון בין בני הזוג, בכל מקרה שבו יחליטו לסיים את חיי הנישואין ביניהם, בים אם באמצעות החלטה משותפת או באמצעות החלטה חד צדדית של אחד מבני הזוג. הסכם יחסי ממון הוא אחת הפעולות הנכונות ביותר שניתן להעלות על הדעת, והוא הופך אח החיים המשותפים לברורים יותר. כך לא יוכל אחד מבני הזוג לטעון שלא היה ברור לו פרט כל שהוא, ולדעת בדיוק מה עומד לקרות ברגע הפרידה. מה כולל הסכם ממון בין בני זוג? מה החשיבות של חתימת הסכם ממון בין ידועים בציבור? מתי, אם בכלל, ביטול הסכם ממון אפשרי? כל התשובות – בשורות הבאות.

הסכם ממון בין ידועים בציבור

הסכם ממון בין בני זוג כולל למעשה את כל ההיבטים הכספיים של היחסים בין בני הזוג, במקרה ומזלם הביש יוביל אותם להפריד את החבילה ולהתגרש. בניגוד למה שנהוג לחשוב, הסכם ממון בין בני זוג כולל, או עשוי לכלול, את כל ההיבטים הכספיים והאחרים של החיים לאחר הגירושין. כך למשל, הסכם ממון בין בני זוג נשואים או ידועים בציבור יכלול גם את תשלום המזמנות עבור הילדים, ואפילו את האופן שבו הם יחונכו.

והכול, בתנאי שההסכם נחתם על דעת שני הצדדים ואושר כחוק בפני שופט, נוטריון או כל מי שמוסמך לאשר הסכם כזה.
 

חייגו עכשיו לפגישת ייעוץ

וניצור קשר בהקדם:

072-25-75-398

הסכם ממון בין בני זוג

הסכם ממון בין ידועים בציבור הוא אפילו חיוני יותר, כיון שהיחס של החוק בכלל, והחוק הדתי בפרט, איננו ברור ומוחלט כשמדובר בידועים בציבור.

ביטול הסכם ממון  

לא אחת קרה שידועים בציבור נאלצו לעבור מסכת תלאות, עד שזכו להכרה במעמדם המשפטי ולקבלת חלק מהרכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים. יש מקרים שבהם הסכם ממון שנחתם בין בני זוג, מבוטל על ידי בית המשפט. ביטול הסכם ממון, אף שמדובר במחזה נדיר, הוא בהחלט אפשרי. ואולם הביטול לא יבוצע על רקע מידת ההוגנות של ההסכם, אלא אך ורק אם וכאשר הוכח שאחד הצדדים להסכם נהג בחוסר הגינות או בחוסר שקיפות כלפי הצד האחר, והחתים את בן הזוג האחר על הסכם ממון בין בני זוג התואם את האינטרסים שלו בלבד או תוך הפעלת לחצים מכל סוג שהוא, שגרמו לבן הזוג האחר לחתום על ההסכם.

הסכם יחסי ממון

אם יש לכם עניין לחתום על הסכם ממון בין בני זוג או הסכם ממון בין ידועים בציבור שיהיה מנוסח היטב וישקף את רצונם של שני הצדדים, זה המקום הנכון עבורכם. המקצוענים של משרד עו"ד אלון סולומון ושות' ינסחו עבורכם הסכם יחסי ממון איכותי, העומד בדרישות החוק ואשר ישרת נאמנה את הכוונות שלכם.
 


 


אלון סולומון
משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ
חייגו 072-25-75-398
או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

אלון סולומון - משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ חייגו 072-25-75-398 או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

 

טלפון: 072-25-75-398  |  פקס: 03-6935202  |  דוא"ל:  office@a-solomon.com

משרד ראשי: תל אביב ממוקם במגדל המוזיאון, ברקוביץ' 4  | משרד ירושלים - קריית המדע 3, הר חוצבים