גירושין

בני זוג רבים בוחרים להיפרד זה מזה בין אם בהסכמה והין אם ללא הסכמה תוך ניהול הליך משפטי בערכאות המשפטיות.

חלק מן הפרידות בין בני הזוג עלולות להיות מלוות בטעם מר ומורכבות למדי בעיקר כאשר ישנם ילדים משותפים. פרידה בהסכם יכולה להתקיים גם בהליך גישור והיא מהווה דרך ופתרון שעשוי להיות נוח ויעיל ולהוכיח עצמו כמשתלם עבור שני הצדדים. הליך פרידה שהינו מוסכם מאפשר תקשורת ושיתוף פעולה טוב יותר בעתיד בכל הקשור לילדים.

הסכם גירושין נועד להסדיר מבחינה משפטית את דרך פירוקו של התא המשפחתי, חשיבות ההסכם טמונה ביכולתו להתמודד מראש עם הסוגיות והקשיים השונים העלולים להתרחש כתוצאה מהפרידה ובכך למנוע בעיות עתידיות בין בני הזוג.

מהות ההסכם ובאילו מקרים הוא נדרש?

הסכם גירושין מבטא את רצון שני הצדדים ואת הסכמותיהם בנוגע לענייני מזונות ילדים, הסדרי ראייה ומשמורת הילדים. עריכת הסכם גירושין מתבצעת בידי עורך דין גירושין מוסמך ובעל ניסיון בתחום דיני משפחה וגירושין. את הסכם הגירושין ניתן לערוך בכל שלב, בין אם טרם פנה הזוג לערכאות משפטיות ובין אם כאשר בני הזוג מצויים בעיצומו של הליך גירושין והם מעוניינים לסיים את המאבק המשפטי ולהיפרד בהסכמה.

לאחר חתימת הצדדים על הסכם הגירושין, ההסכם מובא בפני בית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני לצורך אישור ומתן תוקף של פסק דין.
 

חייגו עכשיו לפגישת ייעוץ

וניצור קשר בהקדם:

072-25-75-398

גירושין

בחלק מהמקרים בית המשפט ידחה את אישור ההסכם או חלקים ממנו וזאת כאשר עלולה להתהוות פגיעה בילדים או במי מהצדדים.

כללים לעריכת הסכם גירושין

על הסכם הגירושין חלות הוראות חוק החוזים ולכן ניתן לבטלו במקרים בהם הוכח כי קיים פגם בכריתת ההסכם או שהתקיימה עילה אחרת הקבועה בחוק המאפשרת ביטול ההסכם. גם הסכם אשר אושר בבית המשפט יכול להיות מבוטל במידה והתקיימו תנאים מסוימים. הסכם הגירושין כולל פירוט נרחב ככל שניתן ומנגנונים ברורים למקרה של הפרתו.

ההסכם נועד ואמור למנוע ולפתור מחלוקות ודיונים מיותרים עתידיים. הסכם הגירושין מתבצע באמצעות פנייה משותפת למגשר שהינו עורך דין, או בעת ניהול מו"מ כאשר כל אחד מהצדדים מיוצג על ידי עורך דין מטעמו.

ליווי וייעוץ משפטי בהליך גירושין

משרד עורכי דין אלון סולומון מתמחה בתחום דיני משפחה ככלל ובתחום גירושין בפרט. צוות המשרד כולל משפטנים בכירים ובעלי ניסיון רב בתחום גירושין ובניהול הליכי היפרדות בין בני זוג בדרכי שלום ובמהירות האפשרית. משרד עו"ד אלון סולומון ישמח לספק ליווי וייעוץ משפטי לבני זוג המעוניינים להגיע להסכם גירושין כחלק מהליך היפרדות וזאת בדרכי נועם ותוך הבטחה ושמירה על האינטרסים של הצדדים.
 


אלון סולומון
משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ
חייגו 072-25-75-398
או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

אלון סולומון - משרד עורכי דין

לקביעת פגישת ייעוץ חייגו 072-25-75-398 או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

 

טלפון: 072-25-75-398  |  פקס: 03-6935202  |  דוא"ל:  office@a-solomon.com

משרד ראשי: תל אביב ממוקם במגדל המוזיאון, ברקוביץ' 4  | משרד ירושלים - קריית המדע 3, הר חוצבים